KULTURA / Vánoce

Popis: Vratné hrníčky, které jsou novinkou letošních Ústeckých Vánoc.
Vratné hrníčky, které jsou novinkou letošních Ústeckých Vánoc.
26.11.2018

Novinkou Ústeckých Vánoc jsou vratné kelímky a hrníčky s motivem Ježíška

ÚSTÍ NAD LABEM

Lidické a Kostelní náměstí. Tato dvě místa budou dějištěm letošních Ústeckých Vánoc. Nabídnou spoustu dobrot spojených s obdobím adventu a také bohatý kulturní program. Ústecké Vánoce můžete na obou místech navštěvovat do 23. prosince. Novinkou budou vratné kelímky a hrníčky s motivem Ježíška.

Ústecké Vánoce obdržely jako jedni z prvních měst v Česku patronát spolku Náš Ježíšek, a to díky celkové koncepci, kterými jsou Vánoční trhy a doprovodný program pořádán. Cílem je navrátit kouzlo Vánoc se symbolem Českého Ježíška a to nejen do domácností, ale i do veřejných prostor. Více o projektu Náš Ježíšek najdete na webu www.nasjezisek.cz.

Vratné kelímky a hrníčky na Ústeckých Vánocích
Hned několik tun odpadu v podobě jednorázových kelímků se ušetří na letošních Ústeckých Vánocích. Město Ústí nad Labem se totiž jako jedno z prvních měst v České republice rozhodlo na adventních trzích na Lidickém i Kostelním náměstí nabídnout návštěvníkům vratné kelímky a hrníčky. Jsou omyvatelné a hlavně recyklovatelné. Z letošních trhů si tedy můžete odnést ještě jeden suvenýr navíc.

Obaly na nápoje budou samozřejmě s originálními vánočními motivy, hrnečky byly vyrobeny v porcelánce v Dubí. Každý stánkař bude letos vybaven právě pouze těmito nádobami. U stánku s občerstvením tedy zakoupíte nápoj a zaplatíte jednorázovou zálohu za hrníček či kelímek, při koupi každého dalšího čaje či třeba svařeného vína vám prodejce vymění vratný obal za čistý. Bude pak na každém návštěvníkovi, zda si nechá při odchodu z trhů nádobu jako suvenýr na památku nebo jej vrátí prodejci a získá od něj zpět vratnou zálohu. Za kelímek z tvrzeného plastu uhradí návštěvník zálohu ve výši 50 korun, za porcelánový hrníček pak 70 korun.

S myšlenkou udělat letošní vánoční trhy ekologičtější přišli organizátoři z ústecké agentury Dream Pro spolu s vedením města, kteří se právě pro tuto akci spojili s organizací Náš Ježíšek. A Ježíšek bude i ústředním motivem hrníčků.

Z hrnků či kelímků již pijí na vánočních trzích třeba také lidé v Olomouci, Brně nebo na některých místech v Praze či v sousedním Německu.

Více informací včetně kompletního programu Ústeckých Vánoc najdete na webu www.usteckevanoce.cz.

Autor / zdroj: -red-

Doporučujeme

Ján Novák RENO H&N, stavební a malířská firma

Malířské natěračské a lakýrnické práce * Oprava světlíků a střech - rekonstrukce * Stavební, zednické a bourací práce * Zateplení objektů, hala a RD * Výškové práce - spáry, nátěry * www.renohn.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Post

Z výhry se raduje Ústí, ofenzívní trápení Viktorie nechává tým stále na dně tabulky

V bodových plánech domácích byl určitě jiný výsledek, než se pod vysílačem zrodil. Stačila jediná povedená akce Ústí a bylo po plánech.

Post

Jarní prázdniny v ústecké zoo

V Ústí nad Labem a okolí začínají v sobotu 9. března školákům jarní prázdniny, které pak končí v neděli 17. března 2019. Zoo při této příležitosti p

PARTNEŘI

www.renohn.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA