CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis: Zoo Ústí nad Labem opět uspořádá oblíbenou akci Strašidelná zoo.
Zoo Ústí nad Labem opět uspořádá oblíbenou akci Strašidelná zoo.
31.10.2018

Zoo Ústí nad Labem chystá Strašidelnou zoo, která se těší veliké oblibě

ÚSTÍ NAD LABEM

V sobotu 3. listopadu se v ústecké zoologické zahradě uskuteční akce Strašidelná zoo, která se u návštěvníků těší veliké oblibě. Jedná se o společnou akci zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO), takže si ji mohou v tomto „dušičkovém“ období užít i obyvatelé jiných měst ČR.

Naše zoo uspořádala tuto akci spojenou s dlabáním dýní a lampionovým průvodem poprvé v roce 2006. Zjistili jsme, že návštěvníků přichází každým rokem víc a víc, takže jsme začali připravovat stále pestřejší program, doplněný např. o divadelní představení, strašidelnou stezku se soutěžními stanovišti, ohnivou show a další zajímavé aktivity,“ připomíná tisková mluvčí Věra Vrabcová. „Program začíná letos odpoledne ve 13.00 hodin a končí po setmění zhruba v 17.30 hodin, nebude chybět dýňový enrichment pro zvířata, představení pro děti Divadla V Pytli Petra Stolaře (15.00 hodin) a průvod od pavilonu šelem ke spodnímu vchodu s rozsvícenými lampiony (17.00 hodin),“ doplňuje Věra Vrabcová.

Téma jednotlivých ročníků se liší, každý rok se snažíme vymýšlet nové aktivity, aby se k nám návštěvníci mohli vracet. Po předloňském úspěchu Harryho Pottera a loňské Saxany, dívky na koštěti, jsme letos zvolili téma „obludárium a panoptikum“, jak je známe ze začátků minulého století, kde bylo možné shlédnout ukázku různých neobvyklých bytostí,“ popisuje Matěj Kynšt. „Stejně tak i u nás budou děti moci spatřit čtyřnohou ženu, albína, dlouhána či humří dítě. Všechny postavy budou na soutěžních stanovištích, kde budou děti plnit úkoly a získávat speciální peníze – obluďáky. Ty si pak v našem koloniálu U vousaté ženy umístěném v zooškole mohou vyměnit za sladkosti a drobné dárky,“ pokračuje Matěj Kynšt.

Ani v letošním roce nebude chybět oblíbené dlabání dýní, které jsme opět získali díky vstřícnosti paní Sedláčkové z Polep,“ sděluje Nikola Roštejnská. „Využijeme je při tzv. enrichmentu pro některá zvířata v pavilonu šelem (medvědi, lvi, surikaty) a exotária (kotulové, chvostani, želvy), kdy jim do vydlabaných dýní schováme různé dobroty. Hlavně jsou však určeny pro návštěvníky, kteří si mohou vyřezat různé obličeje a tvary a pak je rozsvícené vystavit na trase soutěžní stezky. Dlabání dýní se koná v 1. patře pavilonu exotária, v případě hezkého počasí i venku. Nástroje (lžíce, nože) budou v menším počtu k dispozici, ale možná bude lepší vzít si vlastní z domova,“ radí Nikola Roštejnská.

V pavilonu šelem se kromě divadelního představení bude také malovat na obličej, ať již příšerky či skutečná zvířátka. Je připravena výtvarná dílna, kde si děti mohou vytvořit visícího kostlivce, dýňový zápich do květináče či si vymalovat tematický obrázek. Bude zde i prodejní stánek, takže kdo si nepřinese lampion s sebou, může si jej spolu s tyčkou a svíčkou zakoupit u nás, aby mu nebylo líto, že se nemůže slavnostního průvodu na závěr celého dne zúčastnit,“ doplňuje poslední informace vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

Autor / zdroj: Věra Vrabcová

Doporučujeme

Ján Novák RENO H&N, stavební a malířská firma

Malířské natěračské a lakýrnické práce * Oprava světlíků a střech - rekonstrukce * Stavební, zednické a bourací práce * Zateplení objektů, hala a RD * Výškové práce - spáry, nátěry * www.renohn.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Přerov porazil Ústí, dvakrát udeřil v přesilovkách

Předehrávku 54. kola Chance ligy si střihli hokejisté Přerova. Doma se střetli s Ústím nad Labem, které pokořili rozdílem tří branek.

Post

Mandrage odstartují nový rok klubovým turné. Nevšední koncerty odehrají ve dvanácti městech

Úspěšná česká kapela Mandrage se po několika letech vrací z velkých festivalových pódií a koncertních sálů zpátky do klubů.

Post

Frýdek-Místek přehrál Ústí a poprvé udržel čisté konto

Frýdek-Místek před domácím publikem porazil Ústí nad Labem jednoznačně 4:0 a dál tak bojuje o postup o play-off. Domácí byli celý zápas lepší, ale do

PARTNEŘI

www.renohn.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA