KULTURA / Festivaly

Popis:
8.4.2019

Lidické náměstí rozbouří již podruhé festival CultureUp

ÚSTÍ NAD LABEM

CultureUp, festival na podporu streetové & hiphopové kultury proběhne podruhé na ústeckém Lidickém náměstí 18. května 2019.

Cílem CultureUp je přiblížit veřejnosti hip-hopovou kulturu a vše, co k ní patří. Festival se proto skládá ze tří základních pilířů: hudba, sport a umění. Festivalu však nechybí ani charitativní přesah.,“ uvedl organizátor festivalu, Michal Nejedlý.

Návštěvníci se proto mohou těšit na ikony českého rapu jako je například MC Gey nebo Věc Makropulos. Naprostou premiéru bude mít v Ústí nad Labem český hip-hopový Ozzy Osbourne, heavy metalový raper Redzed. Samozřejmostí je také podpora lokálních interpretů, které letos zastupuje ústecké duo Murray & Kabake.

Festival s charitativním přesahem

Součástí festivalu je charitativní basketbalový turnaj 2ON2, jehož výtěžek poputuje opět na rehabilitace Pavlínce Vítové, která po nešťastné nehodě roku 2017 ochrnula.

Charitativní rozměr festivalu dodává také spolupráce s projektem Suicide angels, který propojuje krásu potetovaných slečen s dobročinnými aktivitami. Na místě bude proto možnost zakoupení charitativního kalendáře s potetovanými modelkami.

Chybět nebude ani doprovodný program v podobě street dance vystoupení žáků ze ZŠ Předlice nebo grafitti jam pořádaný ve spolupráci s Člověkem v tísni, v rámci kterého si budou moct návštěvníci vyzkoušet pod vedením zkušených umělců street artové techniky.

Autor / zdroj: Lucie Stádníková

Doporučujeme

Ján Novák RENO H&N, stavební a malířská firma

Malířské natěračské a lakýrnické práce * Oprava světlíků a střech - rekonstrukce * Stavební, zednické a bourací práce * Zateplení objektů, hala a RD * Výškové práce - spáry, nátěry * www.renohn.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Den otevřených dveří pivovaru Velké Březno se letos velmi vydařil

Tisíce návštěvníků si nenechaly ujít Den otevřených dveří ve Velkém Březně, který se konal v sobotu 31. srpna. K návštěvě lákaly koncerty, zábava i sk

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Ústí má problém s vysokými koncentracemi škodlivého ozónu

Měřící stanice v centru Ústí nad Labem v letošním roce už zaznamenala po 40 dní překročení platného limitu pro přízemní ozón.

PARTNEŘI

www.renohn.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA