9.4.2017

Teplice doma zdolaly Liberec

TEPLICE / LIBEREC

Druhý poločas byl pořádně divoký. Teplice vedly už o dva góly, když snížil liberecký Mikula. Vypadalo to, že hosté vyrovnají, ale jejich tlak zastavil Roman Potočný, který se nechal po několika minutách na hřišti nesmyslně vyloučit.

Slovan přijel do Teplic po středečním pohárovém utkání se Zlínem, únava ale na něm nebyla příliš znát, domácím byl zdatným soupeřem a v první půli měl několik nebezpečných náznaků šancí. Ve druhé půli úvodní pětačtyřicetiminutovky ale kralovali žlutomodří, jejich akce rozbíhal především výborný Fillo. Gólu se mohli diváci dočkat už po hlavičce Ljevakoviće a zaváhání Dúbravky, ale Obročník míč vykopl před brankovou čárou do bezpečí. V první minutě nastavení rozehrál Krob rychle standardku, Fillo po straně utekl liberecké defenzivě, přehodil Dúbravku a míč ještě na čáře do sítě dorazil Červenka.

Pár minut po nástupu do druhého poločasu trefil tyč Bosančič, zahřmělo ale na druhé straně, když na rozdíl dvou branek pro Teplice zvýšil Hora. Nahrával mu Krob, byla to jeho jubilejní desátá asistence na gól této sezóny. Liberec vrátil do hry Mikula, který překonal Grigara, navrátilce mezi tři teplické tyče. Slovan měl poté několik dobrých šancí na vyrovnání, Grigar se zaskvěl výbornými zákroky. Šance hostů na dobrý výsledek potopil ke dnu šest minut před koncem Potočný, červenou kartu dostal za oplácení Šušnjarovi. Vítězství Teplic pojistil v poslední minutě po brejku střídající Vošahlík.

FK Teplice - FC Slovan Liberec 3:1 (1:0)

Branky: 45.+1 Červenka, 52. Hora, 90. Vošahlík - 64. Mikula
Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Hrabovský
ŽK: Kučera, Červenka, Šušnjar, Vaněček - Karafiát, Bosančič, Kerbr
ČK: 84. Potočný (Liberec)
Diváci: 4133

FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Ljevakovič, Šušnjar, Krob - Soungole, Kučera - Nivaldo (67. Vošahlík), Hora, Fillo - Červenka (78. Vaněček). Trenér: Šmejkal

FC Slovan Liberec: Dúbravka - Mikula, Karafiát, Kúdela (40. Ševčík), Kerbr - Obročník, Souček - Vůch, Bosančič, Bartl (46. Ekpai) - Da Silva (73. Potočný). Trenér: Trpišovský

Autor / zdroj: fkteplice.cz