10.5.2017

Varnsdorf porazil rivala z Ústí

VARNSDORF / ÚSTÍ NAD LABEM

V rámci 27. kola Fotbalové národní ligy došlo na severočeské derby, Ústí zamířilo do Varnsdorfu. Body si domů ovšem neodvezlo.

První šanci derby mohli mít ve 14. minutě domácí, jejich útočníci však šanci zmařili. Ústečtí si poté vytvořili tlak, ale ani rohové kopy nepřinesly nebezpečí a z protiútoku udeřilo na druhé straně. Durdevič zkusil střelu, a odražený míč uklidil do sítě Kozma. Durdevič měl další příležitost ve 24. minutě, pálil ovšem mimo. Ve 29. minutě našel Moulis Martina Jindráčka, který vyrovnal na 1:1.

Ve 35. minutě zkusil ze standardní situace štěstí Daníček, zamířil ale těsně mimo. Ve 39. minutě měl další možnost Dordič, jeho střelu ale Tvrdoň vyrazil na rohový kop.

V 52. minutě předvedli domácí pohlednou akci ve vápně, ze které pramenila nařízená penalta. K penaltě se postavil Daníček a úspěšnou fintou poslal domácí opět do vedení. V 57. minutě to bylo už 3:1, po centru se k míči dostal Dordič a trefil se přesně.

Zbytek utkání si Varnsdorf pohlídal a Ústí už k ničemu nepustil.

FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem 3:1 (1:1)

Branky: 18. Kozma, 54. Daníček (pen.), 57. Dordič – 29. Jindráček
Rozhodčí: Příhoda – Vodrážka, Kožár
ŽK: 68. Daníček – 55. Pimpara
Diváci: 368

FK Varnsdorf: Porcal (C) – Novotný, Zbrožek, Lischka – Bílek (56. Richter), Daníček, Bláha, Knejzlík – Dordič, Kozma (79. Švantner), Durdević (84. Fotr)

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Martykán, L. Vaněk, Pimpara, Moulis – Pouček (56. Pícha), J. Peterka (C), Gilián, M. Zeman (82. D. Procházka) – P. Výborný (68. Miskovič), Jindráček

Autor / zdroj: fkusti.cz