SPORT / Fotbal

Popis:
11.9.2017

Odehráno patnácté kolo Mostecké ligy malé kopané

MOST

Druhá zářijová neděle bylo hřiště 11. ZŠ Most kulisou zápasů patnáctého kola Mostecké ligy malé kopané.

V prvním z nich proti sobě nastoupila družstva Hospoda ULITA a FC Katalánci SWAG. Letos dominantní ULITA potvrdila svou kvalitu a dokázala zvítězit v poměru 5:2 po poločase 2:1. V dresu vítězů se tentokrát nejvýrazněji prosadil Vít Popelka (1+3). Jeho čtyřem kanadským bodům se z jeho spoluhráčů přiblížil nejvíce Miroslav Krajňák (3+0), který vstřelil hattrick. Dvěma asistencemi se prezentoval brankář vítězů Ondřej Murcko (0+2). Za poražené jednou přesně pálil Ladislav Kobylák a druhý gól si ULITA vstřelila sama.

Následoval střet mezi týmy proOFFICE a Gamblers Most. Gambleři potvrdili roli favorita, když zvítězili 10:6 po poločase 5:3. Nejproduktivnějšími z řad úřadujících mistrů byli Milan Macháček (3+1) a František Jelínek (2+2). Třikrát pak bodoval Martin Hlaváček (1+2). Za tentokrát statečně vzdorující proOFFICE se v útoku v nejlepším světle ukázali David Berki a Tomáš Zetka (oba 2+1).

Třetím zápasem v pořadí bylo jasné vítězství Atlética Most nad Inseminátors FC ve výši 8:1. Polovinu z gólů svého týmu zařídil Jiří Zigmund (2+2). Jemu po bok se v útoku vítězů nejvýrazněji postavili Adam Koudelka a Michal Prokop (oba 2+1). Čestný zásah poražených si připsal Dominik Onuščák. Gólman vítězů, Václav Šlégr, si s jediným obdrženým gólem připsal i tento týden titul brankáře kola.

Utkání mezi Jablíčky Chomutov a Kosmosem nabídlo překvapivě dramatickou zápletku a vyrovnaný průběh. Konečné vítězství favorizovaných Jablíček 5:4 není ani tak známkou jejich špatného výkonu, jako spíše stále stoupající síly Kosmosu. V dresu vítězů nejvíce vyčníval David Haviar (2+1). Dvakrát mířil přesně rovněž Jan Kopta (2+0). Za poražené skórovali Cosmin Filip, Hynek Hartman, Martin Jonahis a Vojtěch Prchal (všichni 1+0).

Kolo uzavřela jasná výhra GMS Most nad FC Levels v poměru 14:5. Dlužno podotknout, že Levels nastoupili pouze se čtyřmi hráči v poli a celé utkání tak odehráli bez střídání. Stejně tak je ale třeba ocenit GMS, které dobrovolně stáhlo svou sestavu rovněž pouze na 4+1. FC Levels dokázali jakž takž držet krok do poločasu, který prohráli pouze 2:5, když dokonce 2:0 vedli. V druhé půli jim již ale došli síly a nedokázali vzdorovat výborně hrajícím hráčům GMS. Bodujícím patnáctého kola se stal nejproduktivnější hráč vítězů, Vladimír Wagner (2+5). Jen o bod za ním zaostal Lukáš Haspra (1+5). Čtyři kanadské body si připsali Svatopluk Boušek (3+1) a Petr Bohata (2+2). Skutečný husarský kousek se podařil hráči poražených, Janu Herákovi. Ten se dokázal i přes vysokou prohru svého týmu, stát se čtyřmi přesnými zásahy střelcem tohoto kola. Na poslední gól svého týmu navíc nahrál, čili zařídil všechny branky FC Levels v tomto utkání.

Nejlepšími týmy Mostecké ligy malé kopané jsou tři kola před koncem základní části Atlético Most (37 bodů) před Hospodou ULITA (36) a Jablíčky Chomutov (29).

Nejproduktivnějším mužům ligy vládne Petr Bohata (34+15) z GMS Most před bratry Koudelkovými z Atlética Most. Adam (25+19) i Matěj (22+22) jsou za ním aktuálně s pětibodovým odstupem.

Bohata dominuje i nejlepším střelcům ligy (34 zásahů) před Adamem Koudelkou (25) a Janem Koptou (24) z Jablíček Chomutov.

Nejlepšími režiséry gólových situací jsou momentálně Matěj Koudelka (22 asistencí) před Zdeňkem Turečkem (21) z Hospody ULITA a Davidem Haviarem (20) z Jablíček Chomutov.

Gólmanům vládne pevnou rukou Václav Šlégr z Atlética Most s dechberoucím průměrem 1,79 obdrženého gólu na zápas. Druhým je Ondřej Murcko (3,00) z Hospody ULITA a třetím Ondřej Bíro (3,43) z Gamblers Most.

Šestnácté kolo MLMK bude odehráno zase za týden v neděli 17.9.2017.

Více informací získáte na www.fotbal-most.cz.

Autor / zdroj: Aleš Janeček

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Ústí na úvod sezóny slaví výhru nad Sokolovem

V úvodním kole FNL fotbalisté Ústí nad Labem slaví tříbodový zisk. Po výhře 2:1 nad Sokolovem tak v útrobách Městského stadionu panovala výborná atmos

Post

Fotografové, uzávěrka soutěže na téma Českého středohoří se blíží

Šikovní fotografové obdivující krásy Českého středohoří, zpozorněte. Blíží se totiž uzávěrka 7. ročníku soutěže Život a cestovní ruch v Českém středoh

Post

Ústecká zoo se jako jediná v Česku dočkala mláďat nosálů bělohubých

Zoo Ústí nad Labem začala v roce 2016 chovat nosály bělohubé, kteří se v evropských zoologických zahradách často nevyskytují.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA