11.9.2017

Odehráno patnácté kolo Mostecké ligy malé kopané

MOST

Druhá zářijová neděle bylo hřiště 11. ZŠ Most kulisou zápasů patnáctého kola Mostecké ligy malé kopané.

V prvním z nich proti sobě nastoupila družstva Hospoda ULITA a FC Katalánci SWAG. Letos dominantní ULITA potvrdila svou kvalitu a dokázala zvítězit v poměru 5:2 po poločase 2:1. V dresu vítězů se tentokrát nejvýrazněji prosadil Vít Popelka (1+3). Jeho čtyřem kanadským bodům se z jeho spoluhráčů přiblížil nejvíce Miroslav Krajňák (3+0), který vstřelil hattrick. Dvěma asistencemi se prezentoval brankář vítězů Ondřej Murcko (0+2). Za poražené jednou přesně pálil Ladislav Kobylák a druhý gól si ULITA vstřelila sama.

Následoval střet mezi týmy proOFFICE a Gamblers Most. Gambleři potvrdili roli favorita, když zvítězili 10:6 po poločase 5:3. Nejproduktivnějšími z řad úřadujících mistrů byli Milan Macháček (3+1) a František Jelínek (2+2). Třikrát pak bodoval Martin Hlaváček (1+2). Za tentokrát statečně vzdorující proOFFICE se v útoku v nejlepším světle ukázali David Berki a Tomáš Zetka (oba 2+1).

Třetím zápasem v pořadí bylo jasné vítězství Atlética Most nad Inseminátors FC ve výši 8:1. Polovinu z gólů svého týmu zařídil Jiří Zigmund (2+2). Jemu po bok se v útoku vítězů nejvýrazněji postavili Adam Koudelka a Michal Prokop (oba 2+1). Čestný zásah poražených si připsal Dominik Onuščák. Gólman vítězů, Václav Šlégr, si s jediným obdrženým gólem připsal i tento týden titul brankáře kola.

Utkání mezi Jablíčky Chomutov a Kosmosem nabídlo překvapivě dramatickou zápletku a vyrovnaný průběh. Konečné vítězství favorizovaných Jablíček 5:4 není ani tak známkou jejich špatného výkonu, jako spíše stále stoupající síly Kosmosu. V dresu vítězů nejvíce vyčníval David Haviar (2+1). Dvakrát mířil přesně rovněž Jan Kopta (2+0). Za poražené skórovali Cosmin Filip, Hynek Hartman, Martin Jonahis a Vojtěch Prchal (všichni 1+0).

Kolo uzavřela jasná výhra GMS Most nad FC Levels v poměru 14:5. Dlužno podotknout, že Levels nastoupili pouze se čtyřmi hráči v poli a celé utkání tak odehráli bez střídání. Stejně tak je ale třeba ocenit GMS, které dobrovolně stáhlo svou sestavu rovněž pouze na 4+1. FC Levels dokázali jakž takž držet krok do poločasu, který prohráli pouze 2:5, když dokonce 2:0 vedli. V druhé půli jim již ale došli síly a nedokázali vzdorovat výborně hrajícím hráčům GMS. Bodujícím patnáctého kola se stal nejproduktivnější hráč vítězů, Vladimír Wagner (2+5). Jen o bod za ním zaostal Lukáš Haspra (1+5). Čtyři kanadské body si připsali Svatopluk Boušek (3+1) a Petr Bohata (2+2). Skutečný husarský kousek se podařil hráči poražených, Janu Herákovi. Ten se dokázal i přes vysokou prohru svého týmu, stát se čtyřmi přesnými zásahy střelcem tohoto kola. Na poslední gól svého týmu navíc nahrál, čili zařídil všechny branky FC Levels v tomto utkání.

Nejlepšími týmy Mostecké ligy malé kopané jsou tři kola před koncem základní části Atlético Most (37 bodů) před Hospodou ULITA (36) a Jablíčky Chomutov (29).

Nejproduktivnějším mužům ligy vládne Petr Bohata (34+15) z GMS Most před bratry Koudelkovými z Atlética Most. Adam (25+19) i Matěj (22+22) jsou za ním aktuálně s pětibodovým odstupem.

Bohata dominuje i nejlepším střelcům ligy (34 zásahů) před Adamem Koudelkou (25) a Janem Koptou (24) z Jablíček Chomutov.

Nejlepšími režiséry gólových situací jsou momentálně Matěj Koudelka (22 asistencí) před Zdeňkem Turečkem (21) z Hospody ULITA a Davidem Haviarem (20) z Jablíček Chomutov.

Gólmanům vládne pevnou rukou Václav Šlégr z Atlética Most s dechberoucím průměrem 1,79 obdrženého gólu na zápas. Druhým je Ondřej Murcko (3,00) z Hospody ULITA a třetím Ondřej Bíro (3,43) z Gamblers Most.

Šestnácté kolo MLMK bude odehráno zase za týden v neděli 17.9.2017.

Autor / zdroj: Aleš Janeček