21.7.2018

Ústí na úvod sezóny slaví výhru nad Sokolovem

ÚSTÍ NAD LABEM / SOKOLOV

V úvodním kole FNL fotbalisté Ústí nad Labem slaví tříbodový zisk. Po výhře 2:1 nad Sokolovem tak v útrobách Městského stadionu panovala výborná atmosféra. Góly Army vstřelili Martin Jindráček s Markem Stradou, za hosty se trefil Stropek.

Po klidném úvodu utkání se ovšem Arma dostala do nevýhody, když v 17. minutě inkasovala z kopačky Daniela Stropka - 0:1.

Ten se z hranice vápna dostal ke střele a po jeho tečované ráně nemohl ústecký gólman Lindr reagovat. Netrvalo to však dlouho a už o dvě minuty později Arma srovnala stav utkání. Domácí aktivně napadali rozehru Sokolova, díky čemuž se k míči dostal Martin Jindráček a střelou z úhlu nekompromisně namířil ke vzdálenější tyči, kam brankář Baníku Belaň nedosáhl 1-1. Vyrovnávací branka Army také rozvášnila ústecké fanoušky, kterých přišlo 1 212.

Brzy se domácí navíc mohli radovat znovu, když patička Daniela Richtera skončila jen těsně mimo tyče. Po faulu na Jindráčka pak Arma zahrávala standardní situaci a vyrobila chaos před sokolovským gólmanem Belaněm. Až po půlhodině hry o sobě znovu dal vědět Sokolov, když se k hlavičce dostal Vávra. V 36. minutě se pak Městský stadion radoval podruhé, když po dobrém náběhu do vápna dostal přihrávku prakticky do prázdné branky Marek Strada a dostal ve skluzu míč do sítě. Jelikož sokolovský obránce míč vykopl z branky, pohledy hráčů chvíli směřovaly na sudího, který chvilku váhal s uznáním branky. Všichni ale viděli míč v síti a po pár vteřinách rozhodčí definitivně potvrdil platnost branky - 2:1.

V 41. minutě se hnal Sokolov za vyrovnáním, po střele Vašíčka Baník nakonec vybojoval rohový kop.

Po přestávce Sokolov potřeboval vyrovnat, takže zvýšil svou aktivitu a Arma se už více věnovala bránění těsného vedení. Hlavně poslední dvacetiminutovka se nesla v tomto duchu. Přestože si Západočeši vytvářeli územní převahu, vyložené šance neměli. V samém závěru Sokolov kopal dvě nebezpečené standardky a měl rohový kop při, kterém do vápna přiběhl i gólman Belaň, na vyrovnání se však nezmohl. A tak Arma oslavila hned na úvod sezóny tříbodový zisk.

FK Ústí nad Labem - FK Baník Sokolov 2:1 (2:1)

Branky: 19. Jindráček, 36. Strada – 17. Stropek
Rozhodčí: Nenadál – Myška, Vlček
ŽK: 81. Leibl (UNL), 90+4. P. Výborný (UNL)
Diváci: 1212

FK Ústí nad Labem: Lindr – Bílek, Jindráček (84. Šup), Kingue, Krátký – Leibl (82. Dvořák), Miskovič, J. Peterka (C), Pimpara – D. Richter (76. P. Výborný), Strada

FK Baník Sokolov: Belaň – Beránek (75. A. Ševčík), Hlavatý (83. Voleský), Kosak, Machek (C) – Mejdr, Mišůn, Stropek, Štípek (61. Jakub Dvořák II.) – Vašíček, Vávra

Autor / zdroj: Martin Pešout / fkusti.cz