13.8.2018

Ústí loupilo i ve Vlašimi

VLAŠIM / ÚSTÍ NAD LABEM

Vlašim jen mohla litovat po závěrečném hvizdu svých neproměněných šancí z počátku utkání. Česem jen sledovala produktivitu soupeře, který nakonec dokázal zvítězit ve Vlašimi 2:1.

Utkání mezi Vlašimí a severočeskou Armou začalo pro domácí celkem nadějně, když se v osmé minutě domácí po rohovém kopu málem dostali do vedení. Po Badochově přizvednutí centru totiž míč letěl pokutovým územím před odkrytou brankou, ale nikdo v modré na míč nedosáhl. I další šance patřila domácím, když Hadaščok nahrál do ideální pozice Badochovi, ale jeho ránu obětavě zastavil na brankové čáře obránce.

Hrozba ze strany Ústí přišla až po šestnácti minutách hry. Ale stála za to. Bílek si navedl míč a dalekonosnou střelou rozezněl břevno. To bylo pro domácí celek první a poslední varování. Ve 24. minutě totiž uspěl po centru z levé strany Daniel Richter – 0:1. Domácí se ihned vrhli do útoku, ale dlouhé dobývání obranného valu ovoce nepřineslo. Naopak v nastaveném čase prvního poločasu přišel další šok. Po precizně rozehraném rohovém kopu se hlavičkou prosadil Leibl.

Ve druhém poločase se tedy očekával velký tlak domácího týmu, který bude chtít s výsledkem rychle něco udělat. Místo tlaku vlašimských barev však přicházelo velké množství nepřesností a dlouhou dobu to trvalo, než domácí tým zatlačil soupeře na jeho polovinu.

Gólové šance však nepřicházely a hosté velmi pozorně bránili. Domácí zkoušeli všemožné cesty až v 72. minutě přišla rychlá akce, kterou zakončil Jan Fortelný a vrátil domácí do zápasu. Od té doby se hrálo převážně na polovině Army. Hosté tahali čas a dokázali tak drobit domácím jejich snahu o souvislý tlak.

Poslední minuty zápasu přinesly několik centrů a střel, ale Lindr v brance Ústí odolal a nakonec pomohl svému týmu ke zisku tří bodů.

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Ústí nad Labem 1:2 (0:2)

Branky: 72. Fortelný – 24. D. Richter, 45+2. Leibl
Rozhodčí: Mikyska – Dobrovolný, Dohnálek
ŽK: Kadlec, Hadaščok, Janda, Piško, Plechatý - Krátký, Miskovič
Diváci: 706

FC Sellier & Bellot Vlašim: Le Giang - Mil. Kadlec, Plechatý, Piško, Mizerák (62. Selemani) - Janda (75. Pavlík), Mareček, Ivanko-Macej, Badocha (35. Fortelný) - Hadaščok, Fotr

FK Ústí nad Labem: Lindr – M. Bílek, Brak, Pimpara, Krátký – D. Richter (68. Miskovič), Leibl (89. R. Dvořák), J. Peterka, Strada – Jindráček, Matějka (76. Nágl)

Autor / zdroj: Jiří Paýr