19.8.2018

Jakubov vystřelil Zlínu proti Teplicím tři body v nastaveném čase

ZLÍN / TEPLICE

Téměř po celé utkání byli ševci lepším týmem, ale ve finální fázi se jim nedařilo. Po několika spálených šancí to vypadalo, že zápas skončí bez brankovou remízou. V samém závěru však přišel dlouhý centr do vápna, do zakončení se protlačil střídající Alexander Jakubov a ten svoji první ligovou brankou rozhodl o výhře Zlína 1:0.

Teplice v úvodu hodně držely míč, ale když se dostali ševci k první akci, hned z toho mohl být gól. Ibrahim Traoré prošel přes obránce jako nůž máslem a krásné akci chybělo už jen to, aby po překonání brankáře, prostřelil i bránícího hráče, jenž zastoupil Grigara a vykopl míč směřující do sítě. Chvíli na to opět zahrozil Traoré, jehož rána z hranice pokutového území skončila mimo.

V 17. minutě hlavičkoval po centru ze strany od Traorého Poznar, ale byl v těžkém postavení a bránu o kousek přestřelil. Poté pálil z hranice šestnáctky Jiráček, ale mířil nad. Uběhly dvě minuty a ševci zahrávali rohový kop. Na něj si nejvýše vyskočil Zoran Gajič, ovšem jeho hlavička šla nad břevno.

Teplice se připomněly až ve 35. minutě, když to zkusil z dálky Žitný, ale jeho pokus vytáhl Dostál na roh. Zlínští byli v první půli lepším týmem, ale gól se jim vstřelit nepovedlo. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0. Na začátku druhé půle měl dobrou příležitost Jiráček, jenž dostal přihrávku na penaltový puntík, ale míč mu uskočil. Na něj si počíhal Beauguel, ale tomu pokus levačkou nesedl a střela skončila vedle.

V 54. minutě zahrávali ševci přímý kop z velmi dobré pozice. K míči se postavil Pablo Podio, který sice branku trefil, ale jeho střele chyběla razance i lepší umístění. V 62. minutě zahrávali domácí roh a míč si do brány málem srazil jeden z bránících hráčů Teplic. O chvíli později měli šanci i Tepličtí. Vondráček se prosadil na kraji pokutového území, vyslal prudkou střelu, kterou však Dostál zvládl vyrazit a o zbytek se postarala obrana ševců.

V 70. minutě zahrozili hosté po rohu. Když už byl míč ve hře, přišel centr do vápna, tam se k hlavičce mezi obránce dostal Vaněček, ale naštěstí pro Zlín přestřelil. V 78. minutě vyslal centr před bránu Hnaníček, Beauguel se odtrhl od svého strážce, strčil nohu do prudkého centru, ale balón šel nad. Poté měl opět příležitost Beauguel, jenž zkusil střelu z otočky, ale tu mu zblokoval obránce.

V 90. minutě zahrávali ševci přímý kop, k hlavičce ve vápně se dostal Podio, ale jeho pokus šel přímo do středu branky, kde byl připravený Grigar. Rozhodčí pak přidal k utkání tři minuty a vypadalo to, že duel skončí remízou. V 94. minutě zahrávali Zlínští dlouhý nákop do vápna, tam se dostali domácí k hlavičce, balón prošel na střídajícího Alexandera Jakubova a ten rozjásal zlínskou Letnou. Ševci gólem v samotném konci a posledním centrem uhráli výhru 1:0.

FC Fastav Zlín - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branky: 90. Jakubov ŽK: 44. Poznar - 42. Jeřábek
Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek
ŽK: 44. Poznar – 42. Jeřábek
Diváci: 3402

FC Fastav Zlín: Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajić - Matejov, Traoré, Podio, Jiráček (72. Džafić), Bartošák - Beauguel (89. Jakubov), Poznar (85. Železník)

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Krob – Hyčka, Ljevaković (79. Trubač), Hora (55. Shejbal), Kučera, Žitný – Vaněček (90+1. Červenka)

Autor / zdroj: fcfastavzlin.cz