18.3.2019

Z výhry se raduje Ústí, ofenzívní trápení Viktorie nechává tým stále na dně tabulky

PRAHA / ÚSTÍ NAD LABEM

V bodových plánech domácích byl určitě jiný výsledek, než se pod vysílačem zrodil. Stačila jediná povedená akce Ústí a bylo po plánech. Viktorka si tak musí minimálně týden na další body potažmo na opuštění poslední příčky F:NL počkat.

Po vysoké porážce s Brnem šla Viktorka do zápasu s několika změnami. V brance vysřídal Soukupa Hrubeš, na pravém beku nastoupil místo Šimka Antl a v základní sestavě chyběl i Auer, jehož nahradil Stříž.

První poločas mnoho nenabídl, Viktorka na Armu vyrukovala s vysokým presingem, což Severočechům dělalo problémy. V útoku je zlobil chvilkami Mashike, ale diváci žádnou velkou šanci domacích neviděli. Ústečtí si jednu ve 34. minutě vypracovali, to když po prudkém centru Dvořáka svedl hlavičkový souboj s Antlem Krátký, ale trefil špatně míč, který letěl mimo.

Zápas pokračoval v podobném duchu až do 60. minuty. To se rychlý Daniel Procházka vypořádal se třemi žižkovskými zadáky naráz a pohodlně skóroval - 0:1. Vydatně mu při rozhodující akci zápasu pomohl prohraný Opluštilův souboj, který jeho průniku předcházel, a poté také Rotheho podklouznutí. Od této chvíle se zaskočení domácí vrhli do útoku. Jejich tlak ale nebyl nijak velký a drtivý už vůbec ne. V jejich obraně vznikala odkrytá okénka, Arma je ale efektivně nevyužívala. Viktorka působila bez jiskry, směrem dopředu nedokázala kombinovat, proto vše řešila spíše nákopy a častými nepřesnými centry. Neúčinnou ofenzívu nakonec odnesl střídáním i Elvis Mashike, hráč s jehož brankovým přispěním počítal domácí trenér Sazima nejvíc.

FK Viktoria Žižkov - FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0)

Branky: 61. Procházka
Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka
ŽK: Antl, Opluštil (oba Žižkov)
Diváci: 1113

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Antl, Opluštil, Rothe, Žežulka – Urbanec, Súkenník, Kubala (84. Bazal), Stříž (65. Auer), Tusjak – Mashike Sukisa (73. Hejný)

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Prošek, Brak, J. Peterka, Janso – Krátký, Dvořák (55. Richter) Valenta, Bílek, Procházka – Matějka (90+2 Nágl)

Autor / zdroj: Martin Svoboda / fkvz.cz