Ilustrační foto.
10.12.2018

Ústí dokázalo obrátit utkání s Frýdkem-Místkem

ÚSTÍ NAD LABEM / FRÝDEK-MÍSTEK

Severočeši prohrávali sice již o dvě branky, ale díky dvěma brankám Jana Havla a premiérové trefě Jakuba Mušky v dresu Slovanu si připisuje Slovan dva body za výhru v prodloužení.

První třetina patřila jednoznačně hostujícímu celku, který byl již od začátku utkání aktivnější a také nebezpečnější v útočném pásmu. Tato skutečnost brzy vyústila v první branku Rysů, když Vít Christov vybruslil s pukem od mantinelu a dostal se až před Lukeše, kterého překonal přízemní střelou. Hosté poté nepovolili a dále domácí tlačili, ale další branku se jim však do konce třetiny přidat nepodařilo. První třetina tak skončila v poměru 0:1.

V druhé třetině byla na domácím Slovanu vidět touho po vyrovnání, když si dokázal v průběhu třetiny vypracovat několik vyložených šancí, avšak opět se projevil velký problém domácích s koncovkou a tak se domácí branky zatím nedočkali. Ke konci třetiny se však po velké chybě ústecké obrany dostal k sám před Lukeše Marian Adámek, který poté zkušeně proměnil mezi betony domácího brankáře. Druhá třetina tak skončila v poměru 0:2.

Po necelých dvou minutách třetí třetiny se Slovanu konečně podařilo prolomit střelecké trápení, když od modré tvrdou ranou prostřelil Danečka Jakub Muška. Domácí poté ožili a netrvalo dlouho a srovnávací branku přidal Jan Havel, kterému naservíroval puk do odkryté klece Jaroslav Roubík. Avšak hosté se s tímto stavem nechtěli smířit a ke konci třetí třetiny přehrávali Slovan, který několikrát zachránil skvěle chytající Lukeš. Nakonec utkání v základní hrací době dopadlo nerozhodně 2:2 a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

Prodloužení nakonec lépe zvládl domácí Slovan, který zvítězil po brance Jana Havla minutu a půl před koncem prodloužení a získal tak z dnešního utkání dva body.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek 3:2 po prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Muška (Jánský), 49. J. Havel (Roubík), 64. J. Havel (Jánský) – 6. Christov (Mikulík, Kofroň), 37. Adámek (Martynek, Novotný)
Rozhodčí: Micka, Pilný – Maštalíř, Pechánek
Vyloučení: 2:2
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 487

HC Slovan Ústí nad Labem: Š. Lukeš – M. Vágner (C), Zukal, Muška, Jeřábek, M. Zdvořáček, Hes, Mert – J. Havel, Roubík (A), T. Jandus – Jánský, D. Merta (A), Chrpa – Tůma, Davídek, Planý – Gottfried

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář – Christov, Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Novotný, Martynek (A) – Kaukič, Peterek, Klimša (A) – Flok, Kuťák, Motloch

Autor / zdroj: Tomáš Suchánek / slovanusti.cz