SPORT / Hokej

Popis:
3.1.2019

Chomutov veze všechny body ze Sparty

PRAHA / CHOMUTOV

Nový rok 2019 odstartovali sparťané duelem s chomutovskými Piráty. Ti šli jako první do dvoubrankového vedení, na snížení v podání Miroslava Formana dokázali rychle zareagovat. Sparťané měli v dalším průběhu více ze hry a díky Buchtelemu s Kalinou dosáhli na vyrovnání. Když už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, devět sekund před sirénou rozhodl o svém vítězství Chomutov.

Do prvního utkání v roce 2019 vstoupili lépe hosté z Chomutova. První šanci měl tečující Dlouhý, poté už se Piráti radovali z úvodního gólu. Vladimír Růžička ukořistil puk na obranné modré čáře a ujel do brejku, který zakončil úspěšnou střelou pod vyrážečku. Sparťané měli možnost srovnat skóre v první přesilové hře utkání, ve které pálil zejména Blain, ale bez úspěchu. To na druhé straně se šance proměňovaly, na 2:0 pro Severočechy zvyšoval svým druhým gólem v utkání Vladimír Růžička, který po přihrávce Svobody zakončoval přečíslení dvou na jednoho.

V polovině první třetiny se Pražanům povedlo snížit zásluhou Miroslava Formana. Jeho první střelu ještě Peters vyrazil, na dorážku, která zamířila z úhlu pod jeho betony, už ale nestačil. Za pouhých 28 vteřin už ale Chomutov vedl opět o dvě branky, Masi Marjamäki prostřelil Machovského střelou pod betonem. Za Spartu se pokoušeli stáhnout náskok soupeře aktivní Forman a poté i Pavelka, který si po nepotrestaném zákroku holí odnesl z první třetiny krvavý šrám na bradě. Před přestávkou hráli Pražané znovu přesilovku, ani tentokrát ji neproměnili.

Tlak Chomutova v úvodu prostřední dvacetiminutovky vyústil v Beranův faul, po kterém měli Piráti téměř minutu ponechanou výhodu šesti proti pěti. Svírali soupeře v jeho obranné třetině, ale nedostali se k nebezpečnějšímu zakončení. V následující přesilovce si vedli ještě hůře, Pražanům se totiž povedlo vstřelit jejich druhý gól v oslabení v této sezoně. Jank špatnou přihrávkou na útočné modré daroval kotouč Janu Buchtelemu, který jel sám na Peterse a svižnou střelou ho překonal.

O chvíli později mohli po akci dvou na jednoho srovnat přihrávající Pech se zakončujícím Pšeničkou, Peters se ale tentokrát stihl bleskově přesunout. Snížení sparťany správně nabudilo a následující minuty patřily jim, kanadský brankář ale odolával. V přesilovce po faulu Stránského na Kalinu ale paradoxně příliš práce neměl, ve následně hře v pěti na obou stranách se sparťanům dařilo lépe.

Obléhání chomutovské branky pokračovalo i ve třetině třetí. Nejprve měl obrovskou šanci Kudrna, který orazítkoval tyčku, což si ještě rozhodčí potvrdil s kolegou u videa. Poté byl blízko vyrovnání také Smejkal. Ve 45. minutě se sparťané konečně dočkali zaslouženého gólu. Uzdravený obránce Petr Kalina vyslal ihned po buly dělovku, která se zastavila až pod břevnem Petersovy klece.

A vyrovnání sparťanům nestačilo, stále ještě měli dost času na zvrat utkání, navíc si vynutili dlouhou výhodu a další přesilovou hru. Početní výhody jim ovšem v tomto zápase nevycházely podle představ a ani tahle nebyla výjimkou. Naštěstí pro sparťany si podobně vedli i Piráti, kteří nezužitkovali přesilovku v závěru třetí třetiny. Po jejím skončení měl obrovskou šanci Pech, jehož pokus do prázdné branky skvěle vyrazil reflexivním máchnutím rukou Peters. A devět vteřin před koncem přišla velká rána pro domácí v podobě gólu Lukáše Vantucha, který dorazil kotouč ležící na brankové čáře za Machovským.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Forman (Piskáček), 25. Buchtele, 45. Kalina (Vrána) – 5. Růžička, 9. Růžička (Svoboda, Marjamäki), 11. Marjamäki (Svoboda, Antropov), 60. Vantuch (Duda, Koblasa)
Rozhodčí: Bejček, Pešina – Svoboda, Lhotský
Vyloučení: 2:5, navíc Stránský (CHM) 10 min.
Bez využití
V oslabení: 1:0
Diváci: 5 589

HC Sparta Praha: Machovský – Piskáček (A), Delisle, Blain, Pavelka, Dvořák, de la Rose, Kalina – Kudrna, Vrána (C), Buchtele – Forman, Klimek, Smejkal – Rousek, Pech (A), Pšenička – Beran, Sill, Jones

Piráti Chomutov: Peters – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach (A), Antropov – Svoboda, Růžička (C), Marjamäki – Stránský, Sklenář, Raška – Duda (A), Vantuch, Dlouhý – Havel, Klhůfek, Koblasa

Autor / zdroj: Tereza Velikovská / hcsparta.cz

Doporučujeme

Ján Novák RENO H&N, stavební a malířská firma

Malířské natěračské a lakýrnické práce * Oprava světlíků a střech - rekonstrukce * Stavební, zednické a bourací práce * Zateplení objektů, hala a RD * Výškové práce - spáry, nátěry * www.renohn.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Den otevřených dveří pivovaru Velké Březno se letos velmi vydařil

Tisíce návštěvníků si nenechaly ujít Den otevřených dveří ve Velkém Březně, který se konal v sobotu 31. srpna. K návštěvě lákaly koncerty, zábava i sk

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Ústí má problém s vysokými koncentracemi škodlivého ozónu

Měřící stanice v centru Ústí nad Labem v letošním roce už zaznamenala po 40 dní překročení platného limitu pro přízemní ozón.

PARTNEŘI

www.renohn.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA