SPORT / Hokej

Popis:
25.1.2019

Třinec veze všechny body z Chomutova

CHOMUTOV / TŘINEC

Hráči s drakem na prsou již v po pěti minutách vedli o dvě branky, toto vedení ještě do konce utkání zdvojnásobili. Dvakrát se trefil Jiří Polanský, Šimon Hrubec vychytal čtvrté čisté konto v sezoně.

Do zápasu na ledě Chomutova vstoupili Oceláři ve velkém stylu. Již po dvaceti čtyřech vteřinách parádní pas Martina Růžičky z blízka zužitkoval Vladimír Dravecký. Hráči s drakem na prsou pokračovali ve velké aktivitě i v dalším průběhu úvodní pětiminutovky, Svačinu a Galvinše ale ve stoprocentních šancích vychytal brankář Peters. Chomutovský gólman ale přeci jen musel na začátku šesté minuty podruhé lovit puk ze své sítě, Jiří Polanský za záda domácího gólmana dorazil vyraženou střelu Ciencialy.

V minutě následující mohl manko domácích snížit Duda, jeho bekhendový pokus z brankové čáry ale za Hrubce nedoletěl. Na druhé straně pak Ondřej Kovařčík v mezikruží nevyužil bratrovu přihrávku, Oceláři pak nezužitkovali ani početní výhodu po Sklenářově faulu. Do konce první dvacetiminutovky ještě chomutovského brankáře nepříjemně ohrožovali Ondřej Kovařčík a Erik Hrňa, ani jeden se ale na listinu střelců nezapsal.

Druhá třetina byla podstatně vyrovnanější, než úvodní dějství. V dvaadvacáté minutě neuspěl Duda, Peterse následně nepřekonali Svačina s Galvinšem. Dobré šance nabídly také minuty s pořadovými čísly dvacet sedm a dvacet osm. Hrubec potřetí v utkání uspěl proti Dudovi, Peters pak potřetí vychytal Ondřeje Kovařčíka. V polovině duelu nejprve Jank v útočném výpadu Hrubce nepřekonal, Piráti následně nevyužili přesilovku.

V třicáté šesté minutě dobrou šanci pro domácího Rašku připravil Stránský, chomutovský útočník ale v dobré pozici jen nechal vyniknout přesunujícího se Hrubce. Těsně před druhou sirénou pak Buchtela orazítkoval tyč třinecké branky.

Oceláři tak do poslední periody šli s dvoubrankovým náskokem, hned po patnácti vteřinách ale přišli o svého kapitána. Lukáš Krajíček nepříjemně narazil do hrazení a z ledu nakonec musel na nosítkách. Slezané nicméně pokračovali v aktivní hře. V přesilovce Hrubec parádním pasem našel Marcinka, ten ale svůj nájezd úspěšně nedokončil. Hrubec následně vychytal Stránského a v přesilovce Chomutova také tři pokusy Knota a střelu Svobody z levého kruhu.

Oceláři následně rozehráli přesilovou hru, ve které se jim dlouho nedařilo dostat do útočného pásma. Na konci přesilovky ale dvojice Jiří Polanský - Vladimír Dravecký předvedla nádhernou kombinaci, na jejímž konci svou 212 branku vsítil třinecký rekordman. Oceláři následně přežili minutu dlouhé oslabení tří proti pěti. Přesilovku naopak využili Oceláři, Erik Hrňa v předposlední minutě za Peterse dorazil sraženou střelu Doudery. Oceláři tak na své konto zapsali další tři body.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Dravecký (Martin Růžička, Marcinko), 6. Polanský (Cienciala), 47. Polanský (Dravecký), 59. Hrňa (M. Doudera, Marcinko)
Rozhodčí: Horák, Hejduk - Hynek, Polák
Vyloučení: 4:4
Využití: 0:2
V oslabení: 0:0
Diváci: 2 722

Piráti Chomutov: Peters – Trefný, Knot, Dietz, Valach, Jank, Buchtela, Blaha – Marjamäki, V. Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Huml, J. Stránský – Chrpa, Vantuch, Duda – Koblasa, Raška, J. Havel

HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Matyáš, Galvinš – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Hrňa, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Adámek, Cienciala

Autor / zdroj: Daniel Ježek / hcocelari.cz

Doporučujeme

Ján Novák RENO H&N, stavební a malířská firma

Malířské natěračské a lakýrnické práce * Oprava světlíků a střech - rekonstrukce * Stavební, zednické a bourací práce * Zateplení objektů, hala a RD * Výškové práce - spáry, nátěry * www.renohn.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Den otevřených dveří pivovaru Velké Březno se letos velmi vydařil

Tisíce návštěvníků si nenechaly ujít Den otevřených dveří ve Velkém Březně, který se konal v sobotu 31. srpna. K návštěvě lákaly koncerty, zábava i sk

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Ústí má problém s vysokými koncentracemi škodlivého ozónu

Měřící stanice v centru Ústí nad Labem v letošním roce už zaznamenala po 40 dní překročení platného limitu pro přízemní ozón.

PARTNEŘI

www.renohn.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA