SPORT / Hokej

Popis:
27.1.2019

Vsetín nasázel ústí desítku

VSETÍN / ÚSTÍ NAD LABEM

Podruhé v sezóně dosáhli hokejisté VHK Vsetín dvouciferného vítězství. Kanonádu odneslo Ústí nad Labem a Vsetín si vítězstvím upevnil druhou příčku tabulky.

Do zápasu s Ústím nad Labem vstoupili hokejisté VHK Vsetín v roli jasného favorita. Od prvních minut si také vypracovali územní převahu, Severočeši je však pozornou hrou k ohrožení Stezkovy svatyně nepouštěli. Víc práce tak měl paradoxně Šelepněv, s několika nebezpečnými výpady hostů si ale s přehledem poradil. Jako zlomový moment zápasu se ukázal přelom sedmé a osmé minuty. Vsetín totiž ze dvou střel dvakrát udeřil. Nejprve Pechanec našel zpoza brány neosazeného Luboše Roba a ten střelou nad vyrážečku vymetl všechny pavouky z horního růžku ústecké svatyně. O necelou minutu později nastřelil Slováček puk přímo na hůl Vojtěcha Šilhavého a proti jeho přesné teči neměl Stezka nárok. 

Uklidněný Vsetín pak ještě zvýšil svou převahu, Stezka ale několika jistými zákroky udržel svůj celek ve hře. Na dostřel se ústečtí hokejisté mohli vrátit v přesilovce po vyloučení Rudla, Šelepněva ale vážněji neohrozili. Přesto jim hra v početní výhodě pomohla zvednout hlavu a ve zbytku třetiny byli Vsetínu vyrovnaným soupeřem. Mohli dokonce snížit, Krliš ale v samostatném úniku nepokořil Šelepněva. Do kabin tak odcházeli spokojeněji hokejisté domácího celku.

Úvod prostřední dvacetiminutovky patřil Vsetínu. Po Jeřábkově nahození od modré, které Stezka neudržel, vznikl zmatek na hostujícím brankovišti a nakonec to byl Ondřej Kopta, kdo zblízka doklepl puk za čáru. Ve dvacáté třetí minutě tak domácí vedli 3:0 a zdálo se, že jejich jízdu za třemi body nemůže nic zkomplikovat. Stačily však dva fauly krátce po sobě a Severočeši se vrátili do zápasu. Dlouhou přesilovku pět na tři totiž Ústečtí využili, když Martin Šťovíčekzblízka zakončil mezi betony přesouvajícího se Šelepněva. Hosté ožili, následující minuty tak přinesly rychlý hokej, při kterém se nenudil ani jeden z brankářů. Vše vyvrcholilo ve třicáté páté minutě, kdy domácí hasili hostující únik jen za cenu faulu. Hlavní rozhodčí nařídili trestné střílení, Chlouba ale kontaktní branku nedal, skvělý zákrok Šelepněvova betonu totiž znemožnil hostujícímu útočníkovi dotáhnout povedený blafák do úspěšného konce.

O minutu později litovali hosté spálené tutovky dvojnásob. Jonák totiž zachytil soupeřovu rozehrávku, dokonale načasoval příhru na číhajícího Antonína Pechance a tomu stačilo jen usměrnit puk do odkrytého kouta branky. V osmatřicáté minutě definitivně sfoukl hostující naděje Jiří Karafiát. Ten si šikovně obhodil obránce a následnou střelou procedil puk Stezkovou výstrojí do sítě. Po dvou třetinách tak ztráceli hosté již čtyři branky.

Zatímco dvě třetiny držel předposlední celek tabulky s favoritem krok, v té třetí Ústí zcela odpadlo. V úvodu periody sice Vsetín nevyužil svou první přesilovku, ve čtyřicáté čtvrté minutě už se ale radoval. Rudlovo zakončení hosté v poslední chvíli překazili, domácí bek ale ještě stihl najít krásnou zadovkou Ondřeje Koptua ten pohotově zavěsil puk do sítě střelou na bližší tyč. Hosté pak Krlišem trefili tyč, jinak však jen s vypětím všech sil odráželi výpady domácích. Do padesáté minuty se ještě drželi. V té padesáté první ale Mikušovo nahození tečoval Jiří Karafiát před Radima Kucharczyka a ten ze vzduchu napálil puk do sítě. O osmnáct sekund později už to bylo 8:1. Zakončení Davida Březiny srazil hostující bek mezi betony bezmocného Stezky.

Ten se i v dalších minutách měl co ohánět, vždyť ve třetí třetiny vyslal VHK 28 střel na bránu. Ani jeho velmi dobrý výkon ale Severočechy od desítky neuchránil. Dvě minuty před třetí sirénou totiž Vsetín využil přesilovku, když Koptovu střelu bez problémů uklidil do prázdné brány Tomáš Pitule. Jubilejní desátá trefa pak padla osm sekund před koncem. Jenáček udržel útočné pásmo, Rác našel Radima Kucharczyka a ten přízemním bekhendem uzavřel účet zápasu na konečných 10:1.

VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 10:1 (2:0, 3:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 7. Rob (Pechanec, Jonák), 8. Šilhavý (Slováček, Vítek), 23. Kopta (Jeřábek), 36. Pechanec (Jonák, Rob), 38. Karafiát (Slováček, Rác), 45. Kopta (Rudl, Březina), 51. Kucharczyk (Karafiát, Mikuš), 52. Březina (Pitule, Frolo), 58. Pitule (Kopta), 60. Kucharczyk (Rác, Jenáček) – 28. Šťovíček (Chlouba, T. Jandus)
Rozhodčí: Barek, Valenta – Bosák, Maštalíř
Vyloučení: 3:3 navíc Rudl (VSE) 10 min OT
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Diváci: 2830

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Březina – Vávra, Šilhavý, Vítek

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka – M. Zdvořáček, Mert, Weinhold, Blaha, Zukal, Hes – Grim, Schwamberger, Krliš – Chlouba, Šťovíček, T. Jandus – Tůma, Davídek, Chrpa – Planý

Autor / zdroj: Radek Bařina / hc-vsetin.cz

Doporučujeme

Ján Novák RENO H&N, stavební a malířská firma

Malířské natěračské a lakýrnické práce * Oprava světlíků a střech - rekonstrukce * Stavební, zednické a bourací práce * Zateplení objektů, hala a RD * Výškové práce - spáry, nátěry * www.renohn.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Den otevřených dveří pivovaru Velké Březno se letos velmi vydařil

Tisíce návštěvníků si nenechaly ujít Den otevřených dveří ve Velkém Březně, který se konal v sobotu 31. srpna. K návštěvě lákaly koncerty, zábava i sk

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Ústí má problém s vysokými koncentracemi škodlivého ozónu

Měřící stanice v centru Ústí nad Labem v letošním roce už zaznamenala po 40 dní překročení platného limitu pro přízemní ozón.

PARTNEŘI

www.renohn.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA