Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 26.2.2015

Od prvního března dochází k několika změnám v jízdních řádech v autobusové dopravě Ústeckého kraje

Několik spojů Dopravy Ústeckého kraje čekají od 1. března drobné změny. Rada Ústeckého kraje schválila úpravy jízdních řádů s cílem zamezit případným zpožděním, která vznikala.


Post
Společnost 25.2.2015

Nová expozice Ústeckého kraje veze z veletrhu Holiday World druhé místo

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy.


Post
Společnost 25.2.2015

Sběr baterií vzrostl na 31 %. Nárůst ale musí být rychlejší

Podle právě zveřejněných statistik MŽP ČR se v roce 2013 zpětně vybralo 31 % přenosných baterií a akumulátorů. Na tento druh se v odpadovém hospodářství již tradičně upíná hlavní pozornost.


Post
Společnost 24.2.2015

Horská služba hlásí strmý nárůst úrazů

I přes relativně mírnou zimu vykazují statistiky Horské služby razantní nárůst úrazů a tím i zásahů záchranářů, k úterý je jich víc, jak za celou minulou sezónu.


Post
Krimi 22.2.2015

Česká republika spustila linku na pomoc obětem násilí

Česká republika je teprve sedmým státem, který spustil provoz telefonické linky pro oběti kriminality a domácího násilí. Linka zatím funguje v Rakousku, Německu, Dánsku, Nizozemí, Chorvatsku a Irsku.


Post
Společnost 20.2.2015

Severočeské farmářské trhy začínají na konci února

I pro letošní rok si pořadatelé ze spolku Český um – Artificium Bohemicum připravili řadu novinek a vylepšení. I tento ročník SFT se koná pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a za podpory Ústeckého kraje.


Post
Vzdělávání a školy 20.2.2015

Vítězkou soutěže Mladý chemik Ústeckého kraje je Nela Prokůpková

V sále Lovochemie včera proběhlo předání cen výhercům 3. ročníku soutěže Mladý chemik Ústeckého kraje. Akce proběhla pod záštitou hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka, který také ceny osobně předal chemickým nadšencům.


Post
Společnost 19.2.2015

Starostové malých obcí varují před vysokými pokutami za něco, co nemohou ovlivnit

Za neočkované děti na školách v přírodě, lyžařských, jazykových, adaptačních kurzech mají být pokutováni organizátoři těchto kurzů.


Post
Krimi 19.2.2015

V Česku se množí aktivity sprejerů. Za poslední čtyři roky přibylo nelegálního graffiti o 40 %

Aktivity sprejerů jsou v Česku stále častější, vyplývá z policejních statistik. Loni se stalo nejvíce případů evidovaného graffiti za poslední čtyři roky, jen ve srovnání s rokem 2011 se jedná o nárůst o téměř 40 procent. Škody pravidelně dosahují desítek milionů korun.


Post
Politika 19.2.2015

Hašek zůstává v čele nejlépe hodnocených hejtmanů, nejhůře hodnotí Pražané Krnáčovou

V čele nejlépe hodnoceného představitele územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, setrvává hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek.


Post
Vzdělávání a školy 19.2.2015

Soutěž „Vím proč“ pokračuje druhým ročníkem

Trh práce prodělal v posledním roce oživení, ale stále se potýká s nedostatkem absolventů technických oborů. Jen Skupině ČEZ může do roku 2020 v severních Čechách odejít do starobního důchodu asi 390 zaměstnanců.


Post
Společnost 18.2.2015

Hasiči z Teplárny Trmice mají za sebou perný rok

Teplárenští hasiči mají za sebou za loňský rok na devadesát ostrých výjezdů. K dobře odvedené práci pomohla jak nová technika v podobně cisternových stříkaček, tak i preventivní výcvik.


Post
Společnost 17.2.2015

Do akce Ukliďme Česko zbývají 2 měsíce. Uklízet bude i ministr...

Již za dva měsíce se uskuteční druhý ročník dobrovolnické úklidové akce s názvem Ukliďme Česko, jejímž cílem je zbavit česká města, vesnice a přírodu volně odhozeného nepořádku a černých skládek.


Post
Společnost 17.2.2015

Uzávěrka pro přání iniciativy "Plníme přání seniorům" se blíží

28. února je poslední den, kdy mohou senioři, kluby seniorů nebo zařízení pečující o seniory zaslat svá přání do projektu "Plníme přání seniorům".


Post
Doprava 16.2.2015

Máte nebezpečný přechod pro chodce? Nadace ČEZ a BESIP jej osvětlí

Řidiči automobilů v roce 2014 způsobili 990 nehod tím, že nedali přednost chodcům na vyznačených přechodech, 13 chodců takto přišlo o život. Častou příčinou nehod je přitom nedostatečné osvětlení místa.


Post
Krimi 13.2.2015

Akce s krycím názvem "JALTA" zachránila dva miliony

V minulých dnech uzavřeli ústečtí celníci z útvaru odhalování trestné činnosti rozpracovaný případ, týkající se nezákonného obchodu s tabákovými výrobky.


Post
Společnost 12.2.2015

Před 30 lety zahrozil Česku blackout. Přispěly k tomu extrémní mrazy

V lednu i únoru roku 1985 došlo zatím naposledy ke kritickému stavu energetické sítě, kdy musely být řízeně omezovány dodávky elektřiny části zákazníků včetně domácností, aby nedošlo k rozsáhlému výpadku energetického systému, dnes nazývanému blackout.


Post
Společnost 12.2.2015

Hejtman předal dary rodičům prvních občánků v Ústeckém kraji

Dvěma rodinám občánků, kteří se na Nový rok narodili jako první v Ústeckém kraji v roce 2015, předal hejtman Oldřich Bubeníček dary.


Post
Společnost 11.2.2015

Evropský den tísňové linky 112

Tísňová linka 112. Slouží k záchraně lidí v tísni, nebo k zábavě nejen dětí? Statistiky mluví jednoznačně pro druhou možnost. Tísňová linka 112 letos slaví dvacáté čtvrté narozeniny.


Post
Společnost 11.2.2015

Hlasujte pro letošní Ženu regionu

V plném proudu je internetové hlasování letošního ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Široká veřejnost letos nominovala sto jedenáct favoritek z celé České republiky.


PARTNEŘI

www.renohn.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA