Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 11.3.2015

V Ústí nad Labem funguje nová sociální služba pro rodiny s dětmi

Centrum pro rodinu Ovečka, zařízení Oblastní charity Ústí nad Labem, v současné době začíná poskytovat novou sociální službu - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.


Post
Zdravotnictví 9.3.2015

Odpor vůči novele zdravotnického zákona sílí

Hlasů, které oponují překladatelům novely tzv. zdravotnického zákona, přibývá. Nestátní neziskové organizace - a nejen ony - se netají obavou z následků jejího případného přijetí.


Post
Společnost 6.3.2015

Ústecký kraj věnoval dobrovolným hasičům sedm osobních aut

Sedm okresních Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska má nové osobní vozy. Jako dar Ústeckého kraje jim je slavnostně předal hejtman Oldřich Bubeníček.


Post
Společnost 5.3.2015

Na MDŽ dostanou karafiát také sexuální pracovnice

Sexuální pracovnice obdrží k letošnímu Mezinárodnímu dni žen karafiát. Květinu jim jako symbol podpory a uznání předají terénní týmy neziskové organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R).


Post
Společnost 4.3.2015

Fond ASEKOL letos opět rozdělí 2 miliony korun

Kolektivní systém ASEKOL vyhlásil již osmý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL.


Post
Společnost 27.2.2015

IT vybavení tvoří tři čtvrtiny odebraného elektroodpadu, Češi nerecyklují baterie a mobilní telefony

Podle aktuálních statistik skupiny REMA, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení a baterií, firmy v loňském roce nejvíce třídili IT zařízení a telekomunikační technologie, zejména pak počítače, tiskárny či kopírky.


Post
Společnost 26.2.2015

Uzávěrka pro přání iniciativy "Plníme přání seniorům" již tuto sobotu

28. února je poslední den, kdy mohou senioři, kluby seniorů nebo zařízení pečující o seniory zaslat svá přání do projektu "Plníme přání seniorům".


Post
Vzdělávání a školy 26.2.2015

Letní škola učí děti rozumět penězům

Již pátým rokem se mohou žáci základních škol z celé České republiky zúčastnit Letní školy projektu Rozumíme penězům. Třídenní pobytový program se letos uskuteční na konci května a jeho cílem je seznámit děti srozumitelnou formou s aktuálními tématy finanční gramotnosti.


Post
Společnost 26.2.2015

Kampaň 1000 očí pro Afriku chce vrátit zrak nevidomým v Africe

Nezisková organizace SVĚTLO PRO SVĚT spouští kampaň "1000 očí pro Afriku", kterou chce vybrat od příznivců částku potřebnou na tisíc operací očí, jež vrátí zrak nevidomým v Africe.


Post
Doprava 26.2.2015

Od prvního března dochází k několika změnám v jízdních řádech v autobusové dopravě Ústeckého kraje

Několik spojů Dopravy Ústeckého kraje čekají od 1. března drobné změny. Rada Ústeckého kraje schválila úpravy jízdních řádů s cílem zamezit případným zpožděním, která vznikala.


Post
Společnost 25.2.2015

Nová expozice Ústeckého kraje veze z veletrhu Holiday World druhé místo

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy.


Post
Společnost 25.2.2015

Sběr baterií vzrostl na 31 %. Nárůst ale musí být rychlejší

Podle právě zveřejněných statistik MŽP ČR se v roce 2013 zpětně vybralo 31 % přenosných baterií a akumulátorů. Na tento druh se v odpadovém hospodářství již tradičně upíná hlavní pozornost.


Post
Společnost 24.2.2015

Horská služba hlásí strmý nárůst úrazů

I přes relativně mírnou zimu vykazují statistiky Horské služby razantní nárůst úrazů a tím i zásahů záchranářů, k úterý je jich víc, jak za celou minulou sezónu.


Post
Krimi 22.2.2015

Česká republika spustila linku na pomoc obětem násilí

Česká republika je teprve sedmým státem, který spustil provoz telefonické linky pro oběti kriminality a domácího násilí. Linka zatím funguje v Rakousku, Německu, Dánsku, Nizozemí, Chorvatsku a Irsku.


Post
Společnost 20.2.2015

Severočeské farmářské trhy začínají na konci února

I pro letošní rok si pořadatelé ze spolku Český um – Artificium Bohemicum připravili řadu novinek a vylepšení. I tento ročník SFT se koná pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a za podpory Ústeckého kraje.


Post
Vzdělávání a školy 20.2.2015

Vítězkou soutěže Mladý chemik Ústeckého kraje je Nela Prokůpková

V sále Lovochemie včera proběhlo předání cen výhercům 3. ročníku soutěže Mladý chemik Ústeckého kraje. Akce proběhla pod záštitou hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka, který také ceny osobně předal chemickým nadšencům.


Post
Společnost 19.2.2015

Starostové malých obcí varují před vysokými pokutami za něco, co nemohou ovlivnit

Za neočkované děti na školách v přírodě, lyžařských, jazykových, adaptačních kurzech mají být pokutováni organizátoři těchto kurzů.


Post
Krimi 19.2.2015

V Česku se množí aktivity sprejerů. Za poslední čtyři roky přibylo nelegálního graffiti o 40 %

Aktivity sprejerů jsou v Česku stále častější, vyplývá z policejních statistik. Loni se stalo nejvíce případů evidovaného graffiti za poslední čtyři roky, jen ve srovnání s rokem 2011 se jedná o nárůst o téměř 40 procent. Škody pravidelně dosahují desítek milionů korun.


Post
Politika 19.2.2015

Hašek zůstává v čele nejlépe hodnocených hejtmanů, nejhůře hodnotí Pražané Krnáčovou

V čele nejlépe hodnoceného představitele územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, setrvává hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek.


Post
Vzdělávání a školy 19.2.2015

Soutěž „Vím proč“ pokračuje druhým ročníkem

Trh práce prodělal v posledním roce oživení, ale stále se potýká s nedostatkem absolventů technických oborů. Jen Skupině ČEZ může do roku 2020 v severních Čechách odejít do starobního důchodu asi 390 zaměstnanců.


PARTNEŘI

www.renohn.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA