Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Investice 3.10.2015

Kde je výhodné spořit?

Dvě procenta na termínovaných vkladech a na spořicích účtech ještě o něco méně. Tak se dnes úročí vklady v těch lepších bankách.


Post
Bydlení 2.10.2015

Údržba a opravy bytu – co platí nájemce a co pronajímatel?

Pronajímatel je povinen udržovat po dobu nájmu byt v dobrém stavu, způsobilém k obývání. Běžnou údržbu a drobné opravy si však musí zajišťovat a hradit sám nájemce.


Post
Podniky 1.10.2015

K desetiletému výročí kolektivní systém ASEKOL odmění výrobce a dovozce elektra snížením povinných příspěvků

Od roku 2005 je to již podesáté co ASEKOL snižuje příspěvky za ekologickou likvidaci vysloužilých elektrozařízení.


Post
Osobní finance 1.10.2015

Češi nově čtou úvěrové smlouvy, pomohly tomu neziskové poradny

Češi si půjčují finanční prostředky na základě osobního přístupu úvěrových firem a výše RPSN, nově čtou i podmínky v úvěrových smlouvách, ale nepojišťují se proti neschopnosti splácet. Velkou roli v edukaci sehrály neziskové poradny a finanční portály.


Post
Investice 30.9.2015

V roce 2014 se prodalo nejvíce diamantových šperků v historii, pomohla i poptávka střední třídy v Číně a Indii

80 miliard amerických dolarů (v přepočtu zhruba 1,9 bilionu korun). Takový byl objem všech celosvětově prodaných klenotů s diamanty v roce 2014 podle dat De Beers.


Post
Podniky 30.9.2015

Krachem je ohrožena téměř každá třetí firma z oblasti obchodu

K nejrizikovějším oborům podnikání v České republice patří obchod, pohostinství, doprava a stavebnictví. Nejstabilnější, a nejméně rizikové jsou firmy, z oblasti energetiky, školství, zdravotnictví, nemovitostí a zemědělství.


Post
Práce a kariéra 29.9.2015

Doplatek zaměstnavatele na ruku není výhodný

Práce na černo je sankcionována, velké pokuty hrozí zaměstnavateli i zaměstnanci. Povinné odvody na zaměstnance se však některým zaměstnavatelům zdají příliš vysoké.


Post
Bydlení 28.9.2015

Pravděpodobnost vloupání do nezabezpečených bytů a domů roste

Češi v posledních letech stále více dbají na zabezpečení svých bytů a domů. Paradoxně to má za následek nárůst pravděpodobnosti, že vás vykradou.


Post
Osobní finance 28.9.2015

Čtvrtina Čechů spoléhá, že se o ně ve stáří postarají děti

Podle Českého statistického úřadu tvoří pětinu obyvatelstva důchodci. 18 % populace je nyní ve věku nad 65 let. Během patnácti let to bude každý čtvrtý.


Post
Bydlení 25.9.2015

Bojlery a tepelná čerpadla od 26. září nově s energetickými štítky

Letos na podzim, konkrétně 26. září, vstoupí v účinnost opatření Evropské unie, tzv. ekodesign, které ukládá výrobcům povinnost označovat spotřebiče určené pro vytápění a ohřev vody energetickými štítky.


Post
Akcie 25.9.2015

Trik prodejců na Facebooku – neprodáváme, jen zprostředkováváme

Někteří internetoví obchodníci o sobě tvrdí, že jsou zprostředkovateli prodeje zboží, přitom jejich činnost zprostředkování ani vzdáleně nepřipomíná. Jedná se o prodejce se vším všudy, kteří se za slůvko „zprostředkovatel“ jen schovávají. Zákon však obejít nelze.


Post
Spotřebitel 25.9.2015

Legislativní omezení drahých osmiček je v ohrožení

V současné době Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR projednává novelu zákona o ochraně spotřebitele. Její součástí je mimo jiné úprava ustanovení, které ošetřuje způsob komunikace obchodníků se spotřebiteli.


Post
Podniky 23.9.2015

Mezinárodní program Superbrands vyhlásil nejlepší značky České republiky pro rok 2015

Celosvětový program Superbrands, který je nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek, představil v rámci galavečera Superbrands Tribute Event některé nejúspěšnější obchodní značky pro rok 2015.


Post
Osobní finance 23.9.2015

Češi v restauracích více platí kartou, pravidelně takto hradí útratu již každý čtvrtý zákazník

Návštěvníci jídelen a restaurací stále častěji platí útratu pomocí platebních karet. Podle průzkumu provozovatelů bankovních kartových systémů pravidelně platí v restauracích téměř čtvrtina majitelů karet.


Post
Akcie 21.9.2015

Červený burčák je mezi Čechy populární. Proč je ho tedy tak málo?

Když se řekne burčák, většině lidí se vybaví světle žlutý kalný nápoj se svěží chutí a menším obsahem alkoholu. Mnoho Čechů si oblíbilo i červenou variantu tohoto vinného meziproduktu, aniž by o něm vědělo, že se liší nejenom v barvě.


Post
Osobní finance 18.9.2015

I amatérské focení má svá pravidla

Česká média i sociální sítě nedávno vystrašily mnoho amatérských i profesionálních fotografů zprávami, že Evropská unie upraví autorské právo tak, že by už nebylo možné volné fotografování v ulicích evropských měst.


Post
Podniky 17.9.2015

Slovensko stále fandí Vincentke, je jejím nejdůležitějším exportním územím

Světoznámá Vincentka se plní do lahví už téměř 200 let.


Post
Spotřebitel 17.9.2015

Žárovky od dodavatele energie – dárek, který vás může stát tisíce

Podomní prodejci elektřiny a plynu už přes rok ve velkém distribuují LED žárovky jako odměnu pro nové zákazníky. Za podpis smlouvy nabízí až 6 úsporných žárovek.


Post
Osobní finance 12.9.2015

Kolik stojí běžný účet?

Obyčejný účet za stokoruny měsíčně? Na to už dnešní klient žádné bance neskočí. Přestože se tradiční kamenné banky vůči svým mladším konkurentkám dlouho vymezovaly prohlášeními o „kamenné“ kvalitě, svoji válku za poplatky nevyhrály.


Post
Investice 11.9.2015

Češi jsou spíš skrblíci než investoři. Odvážnější jsou muži

Schopnost zhodnotit své úspory prostřednictvím investic je v Česku nízká. Takřka 30 procent Čechů neinvestuje či nespoří vůbec.


PARTNEŘI

www.renohn.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA